Școala Altfel

apr. 30, 2020

Așa cum bine știți,  perioada 4 - 8 mai 2020 este rezervată Programului Național „Școala Altfel”.

În urma consultărilor cu părinții și ținând cont de preferințele copiilor pentru anumite activități am alcătuit următorul program:

Ținând cont de faptul că acest an școlar nu este unul obișnuit și că activitățile vor fi desfășurate acasă, vă oferim posibilitatea de a alege dintre activitățile propuse pe acelea care vi se par mai interesante și pentru care vă este mai ușor să procurați materialele necesare.

Puteți desfășura activitățile în orice ordine doriți (minim una pe zi), urmând ca în cursul săptămânii viitoare să informați cadrul didactic de la  grupă pentru ce activități ați optat.

Pentru fiecare activitate propusă, veți găsi pe blog articole cu toate informațiile necesare. Fiecare articol va avea, lângă titlu, eticheta „școala altfel”.

Evident suntem curioși să vedem ce lucruri grozave faceți, așa că vă rugăm mult de tot să faceți fotografii!

Pe curând!

#Școala Altfel de acasă